آن چه بایستی درباره اکسپرس اینتری تا پیش از جولای 2022 بدانید

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. اکسپرس انتری
  4. navigate_before
  5. آن چه بایستی درباره اکسپرس اینتری تا پیش از جولای 2022 بدانید

در 22 آوریل، شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، بیانیه ای را در مورد آغاز قرعه کشی اکسپرس اینتری اعلام کرد. اکسپرس اینتری روشی است که دولت کانادا از طریق آن، به درخواست های متقاضیان رسیدگی می نماید.

پس از همه گیری ویروس کرونا، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) IRCC ناچار شد تا ظرفیت رسیدگی به درخواست ها را کاهش داده و دست به تغییرات سیاستی مختلفی، از جمله توقف موقت برنامه های اکسپرس انتری بزند. 

برنامه نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) FSWP، برای بیش از 50 سال به عنوان محبوب ترین برنامه مهاجرت اقتصادی کانادا به شمار می رفت. کانادا برای رونق بخشیدن به بازار کار خود، هر ساله ده ها هزار نیروی کار متخصص را از سراسر جهان می پذیرفت؛ با این همه، از دسامبر 2020، به منظور کاهش حجم درخواست های انباشته شده، کانادا به ناچار دوره های دعوت خود را متوقف ساخته است. چند ماه پس از این واقعه، اجرای برنامه تجربه کاری کانادا (Canadian Experience Class) CEC متوقف گشته و از سپتامبر 2021 قرعه کشی انجام نشده است.نرخ پایین بیکاری در کانادا و بیشترین تعداد فرصت های شغلی، جمعیت سالخورده و نرخ پایین تولد، استخدام نیروی کار واجد شرایط را به یک هدف مهم برای دولت کانادا تبدیل نموده است.تا سال 2024، دولت کانادا قصد دارد تا پذیرش سالانه اکسپرس اینتری را تا 110,000 نفر افزایش دهد.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp