تمدید/تغییر مجوز تحصیل

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. تحصیلی
  4. navigate_before
  5. تمدید/تغییر مجوز تحصیل

تمدید/تغییر مجوز تحصیل

ممکن است در طول تحصیل در کانادا، نیاز به تغییر یا تمدید مجوز تحصیل خود داشته باشید. در این شرایط، بهتر است بدانید که حفظ وضعیت قانونی در کانادا فرآیند بسیار مهمی به شمار می رود.

حفظ وضعیت در کانادا

 اگر برای تغییر وضعیت درخواست می دهید، بایستی دقت کنید که از مدت اقامت مجاز خود در کانادا تجاوز نکرده باشید. علاوه بر این، همیشه بایستی از همه قوانین موجود پیروی کنید، مانند شرط محدودیت در ماهیت کار، حداکثر ساعت های کاری در هفته، مدت زمان مطالعه و غیره.

اگر پس از انقضای وضعیت کنونی خود برای تمدید مجوز تحصیل یا تغییر وضعیت خود اقدام می نمایید، بایستی پیش از ارسال درخواست برای بازگشت،  کانادا را ترک نمایید.

در این صورت باید یک کپی از مدارکی که ثابت می‌کند شما برای تمدید مجوز تحصیل درخواست داده‌اید (کد پیگیری پستی نامه ای که را ارسال کرده اید، مدارکی که از پستچی تحویل گرفته اید یا رسید اینترنتی و غیره) را نزد خود نگه دارید.

این قانون فقط ویژه درخواست‌های اقامت موقت شماست. اگر به دلیل رعایت نکردن شرایط مجوز تحصیلی، وضعیت خود را در کانادا از دست بدهید، 90 روز زمان برای اقدام به بازگرداندن وضعیت خود خواهید داشت.

تغییر یا تمدید مجوز تحصیل

اگر مجوز آموزشی شما پیش از تکمیل برنامه تحصیلی منقضی گردد، بایستی برای تمدید مجوز تحصیل درخواست بدهید و بهتر است که پیش از انقضای مجوز آموزشی کنونی، برای مجوز تحصیلی جدیدتان اقدام نمایید. در کل بهتر است که دست کم 30 روز پیش از انقضای مجوز کنونی، درخواست خود را ارسال کرده باشید. شما می توانید درخواست خود را از دو روش آنلاین یا نامه‌ی پستی ارسال نمایید.

اگر در کِبِک تحصیل می‌نمایید، ممکن است نیاز به دریافت گواهینامه پذیرش جدید کبک یا Certificat d’acceptation Du Quebec/Quebec Acceptance Certificate (CAQ) داشته باشید؛ چون به عنوان یک قانون کلی، برای اخذ مجوز تحصیلی در کبک، همیشه به CAQ نیز نیاز دارید.

تغییر دانشگاه

اداره مهاجرت کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) IRCC اذعان می‌دارد که دانشجویان برای گرفتن انتقالی بین نهادهای آموزشی، برنامه‌های تحصیلی یا سطوح تحصیلی، ملزم به دریافت مجوز آموزشی جدیدی نخواهند بود و دانشجویان تا زمانی که مجوز تحصیلی آن ها معتبر باشد، می‌توانند در کانادا به تحصیل خود ادامه دهند.

 

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp