اولین ورود به کانادا و شرایط اسکان

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. تحصیلی
  4. navigate_before
  5. اولین ورود به کانادا و شرایط اسکان

اولین ورود به کانادا و شرایط اسکان

پیش از حرکت

برنامه ریزی درست و دقیق و آمادگی برای دریافت مجوز تحصیل و سفر به کانادا، در داشتن یک تجربه آموزشی موفق بسیار موثر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز را تهیه کنید

بدون همراه داشتن مدارک زیر، ممکن است مجاز به سوار شدن به هواپیما، ورود به کانادا یا شروع تحصیل در کانادا نباشید:

● گذرنامه معتبر

● روادید اقامت موقت

● معرفی نامه (از دفتر صدور ویزا که درخواست مجوز آموزشی شما را تایید کرده است)

● نامه پذیرش و مدارک اقامت تان

● گواهی تمکن مالی

● گواهی بیمه مسافرتی

● بلیت رفت؛ و بلیت برگشت به کشور خود در صورت نیاز

به یاد داشته باشید که بهتر است این مدارک یاد شده، نزد شما یا در کیف دستیتان نگهداری گردد. علاوه بر مدارک اصلی، باید دست کم دو فتوکپی از هر یک از موارد ذکر شده در بالا را نیز به همراه داشته باشید.

بستهبندی لوازم و وسایل مورد نیاز

پس از تهیه و مرتب کردن مدارک مورد نیاز، زمان کافی برای آماده شدن جهت سفر را نیز در نظر داشته باشید. در باره آب و هوای شهری که قرار است در آن زندگی کنید، تحقیق کافی انجام داده و بسته به آب و هوای شهر مقصد، لباس‌های مناسبی را انتخاب و بسته‌بندی نمایید. برای اطمینان بیشتر از ورود راحت و بدون دردسر به کانادا، دقت نمایید که کالاهای ممنوعه از جمله فرآورده های غذایی مشمول این ممنوعیت را به همراه نداشته باشید.

مسائل مالی

بیشتر فرودگاه‌های کانادا دارای دستگاه خودپرداز (automated teller machine) ATM هستند. با این همه پیشنهاد می نماییم که برای خریدهای اتفاقی یا موارد پیش‌بینی نشده ای که پس از ورود به کانادا احتمال دارد پیش بیاید، علاوه بر کارت اعتباری خود، بهتر است نزدیک به ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار پول نقد نیز به همراه داشته باشید.

رزرو و برنامه ریزی برای حمل و نقل فرودگاهی

در شهرهای بزرگ کانادا علاوه بر تاکسی و اتوبوس، مترو یا خطوط راه آهن نیز وجود دارد، که برای رفتن به محل اقامت تان می‌توانید از آنها استفاده نمایید. بیشتر مرکزهای آموزشی نیز خدمات پیکاپ فرودگاهی ارائه می‌دهند، که با استفاده از آن، می‌توانید با خیال راحت به خانه، خوابگاه یا آپارتمان خود در رفت و آمد باشید.

به یاد داشته باشید که اگر برای رسیدن به مقصد از تاکسی استفاده می نمایید، بهتر است علاوه بر کرایه، یک انعام ۱۰ تا ۱۵ درصدی هم برای راننده در نظر بگیرید!

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp