بیمه سلامت دانشجویان

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. تحصیلی
  4. navigate_before
  5. بیمه سلامت دانشجویان

بیمه سلامت دانشجویان

سیاست‌های بیمه سلامت دانشجویی در کانادا از هر استان به استان دیگر متفاوت است. هر دانشجویی که مایل به تحصیل در کاناداست، بایستی درباره نوع بیمه سلامت دانشجویی در استان مورد نظر خود، اطلاعات گرد آوری نماید. تمام دانشجویانی که در کانادا در حال تحصیل هستند، بایستی برای این مدت یک بیمه سلامت دانشجویی داشته باشند. برخی از استان‌ها، بیمه سلامت دانشجویی استانی را به گونه ای سراسر رایگان یا به صورت premium، به دانشجویان خارجی خاصی ارائه می نمایند. برای استفاده از این بیمه ها، به طور معمول دانشجویان بایستی برای استان مورد نظر خود درخواست نمایند.

در صورتی که بیمه سلامت دانشجویی استانی در دسترس نباشد، اغلب دانشجویان ملزم به خرید بیمه‌های خصوصی می‌شوند. دانشجویان اغلب می‌توانند از طریق دانشگاه خود در کانادا اقدام نمایند. در جدول زیر  بیمه سلامت دانشجویی سراسر استان‌ها با هم مقایسه شده است.

استان
آیا بیمه سلامت دانشجویی دارند؟
شرایط اولیه
داده های بیشتر
آلبرتا بله

مجوز تحصیل دست کم برای 12 ماه

دست کم 12 ماه سکونت در آلبرتا

دارندگان مجوزهای تحصیلی به مدت بیش از سه ماه و کمتر از 12 ماه، واجد شرایط هستند اگر بتوانند ثابت نمایند که دست کم 12 ماه در آلبرتا اقامت خواهند داشت.

دانش آموزان زیر 18 سال بایستی از بیمه پدر و مادر یا سرپرست خود استفاده نمایند.

بایستی ظرف 90 روز پس از ورود به آلبرتا درخواست بدهید.

بریتیش کلمبیا بله مجوز تحصیل دست کم برای 6 ماه پوشش بیمه سلامت دانشجویی پس از سه ماه اقامت آغاز می‌شود. به دانشجویان پیشنهاد می‌شود پس از ورود به کانادا، درخواست خود را تحویل دهند. برای نمونه اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد شود، پوشش بیمه سلامت دانشجویی او از 1 نوامبر آغاز می‌گردد. دانشجویان خارجی بایستی در آن سه ماه به دنبال سایر بیمه‌ها باشند.
مانیتوبا بله

مجوز تحصیل حداقل برای 6 ماه

حداقل 6 ماه سکونت

نیوبرانزویک بله حداقل 6 ماه سکونت

دانشجویان خارجی ملزم به ارائه مدارک زیر هستند:

●      مدرکی مبنی بر نام نویسی برای تحصیل تمام وقت در مؤسسه آموزش های تکمیلی نیوبرانزویک؛

●      مجوز تحصیل معتبر؛ و

●      تاریخ ورود به نیوبرانزویک.

نیوفاندلند و لابرادور بله مجوز تحصیل حداقل برای 12 ماه
مناطق شمال غربی بله مجوز تحصیل حداقل برای 12 ماه
نوا اسکوشیا بله مجوز تحصیل حداقل برای 12 ماه دانشجوهایی که یازده ماه از تاریخ ورود آنان به نوا اسکوشیا می‌گذرد، می‌توانند در اولین روز پس از گذشت سیزدهمین ماه، درخواست بیمه سلامت دانشجویی دهند. دانشجو نبایستی بیشتر از 31 روز پیاپی بیرون از استان بوده باشد. اگر دانشجویی در ماه ژوئیه به نوا اسکوشیا برسد، دیگر نمی‌تواند تا آگوست سال بعد درخواستی بکند. در صورت درخواست برای بیمه سلامت دانشجویی مستمر، دانشجو بایستی یک کپی از هر مجوز تحصیل برای کارت سلامت نوا اسکوشیا (Medical Services Insurance) MSI ارسال و هر سال یک اعلامیه را امضا نماید.
اُنتاریو خیر بیشتر دانشگاه‌های اُنتاریو در طرح بیمه سلامت و تندرستی دانشگاه (University Health Insurance Plan) UHIP شرکت می‌کنند؛ از این رو دانشجویان خارجی در نهادهای شرکت کننده، ملزم به نام نویسی در این طرح هستند، مگر اینکه معاف شده باشند.
جزیره پرنس ادوارد خیر دانشجوی خارجی بایستی بیمه سلامت دانشجویی خود را به صورت اختیاری یا اجباری، از نهادها دریافت نمایند. برای اطلاعات بیشتر، با نهادهای خصوصی مشورت نمایید.
کِبِک خیر

دانشجویان کشور های بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال و سوئد به دلیل توافقات دوجانبه بین کبک و کشورشان، ممکن است واجد شرایط باشند.

برخی از بورسیه های تحصیلی دانشجویی در کبک، شامل بیمه سلامت دانشجویی نیز هستند.

در غیر این صورت، دانشجویان خارجی ملزم به دریافت بیمه سلامت دانشجویی خصوصی هستند.

برای اطلاعات بیشتر با مؤسسه ها مشورت نمایید.

ساسکاچوان بله مجوز تحصیل و مدرک ثبت نام تمام وقت
Yukon خیر
فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp