سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. سرمایه گذاری
  4. navigate_before
  5. سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا دومین استان کوچک کاناداست. با وجود کوچکی، این استان با جمعیت نزدیک به 1 میلیون نفر، به عنوان دومین استان پر تراکم کانادا شناخته می شود.

موقعیت نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا که در زبان لاتین، به معنای اسکاتلند جدید است، در امتداد نوار ساحلی شرقی و کمابیش بین استوا و قطب شمال قرار دارد. مرکز این استان جزیره ای، که در واقع مجموعه ای با بیش از 3,800 جزیره ساحلی است، هالیفاکس نام دارد و آب و هوای قاره ای و دریایی این استان، منجر به زمستان های سرد مرطوب و تابستان های گرم می شود.

هزینه های زندگی در نوا اسکوشیا

کیفیت زندگی در نوا اسکوشیا بالا و هزینه زندگی پایین است. این استان برخی از کمترین هزینه های مسکن را داشته و یک خانه جدید، کمابیش به قیمت 143,000 دلار است و یادتان باشد که این مبلغ، کمابیش نیمی از بهای مسکن در مناطقی چون انتاریو یا بریتیش کلمبیاست.

اقتصاد

اقتصاد سنتی نوا اسکوشیا، بر روی منابع طبیعی، به ویژه ماهیگیری می چرخد. اما امروزه، این اقتصاد با سکوهای نفتی و گردشگری فرا ساحلی پشتیبانی شده، سالانه 200,000 مسافر کشتی های کروز، از بندر هالیفاکس عبور می کنند. نوا اسکوشیا، دارای صنعت اطلاعات و فناوری به سرعت در حال رشد بوده و بزرگترین صادر کننده درخت کریسمس، خرچنگ دریایی و انواع توت های وحشی در جهان است؛ و این رویداد، به مهاجران فرصت های شغلی جالبی در زمینه های صادرات و واردات، ماهیگیری و گردشگری اردائه می نماید.

جمعیت شناسی

بزرگترین گروه قومی ساکن در نوا اسکوشیا، مردمان اسکاتلندی تبار و پس از آن ها، انگلیسی، فرانسوی و بومی هستند. از زبان های رایج در نوا اسکوشیا، 92 درصد انگلیسی، 3.44 درصد فرانسوی و 0.66 درصد را عربی تشکیل می دهد.

مانند اکثر استان های کانادا، بیش از نیمی از مردم نوا اسکوشیا، پیرو مذاهب پروتستان و کاتولیک بوده و بخش بزرگی از مردم نیز، هیچ وابستگی مذهبی ندارند.

تحصیلات

نوا اسکوشیا دارای 10 دانشگاه است: دانشگاه آکادیا، دانشکده خداشناسی آتلانتیک، دانشگاه کیپ برتون، دانشگاه دالهوسی، دانشگاه مونت سنت وینسنت، دانشگاه NSCAD، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، دانشگاه سنت آن و دانشگاه کینگز کالج.

جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا

از دیرباز، نوا اسکوشیا به عنوان یک مرکز برتر هنری شناخته می شود. این استان، دارای گالری های هنری و خانه های نمایش متعددی بوده، که خوانندگان و ترانه سرایان مشهور بسیاری، از جمله آن موری، هنک اسنو، دنی دوهرتی، سارا مک کاکلان،مارتینا مک براید، گوردی سامپسون و لی آن رایمز در آن ها برنامه اجرا کرده اند.

در کنار مکان های تاریخی و پارک های ملی متعدد، نوا اسکوشیا موزه های زیادی هم دارد، که بازتاب دهنده میراث قومی آن است. زمانی هالیفاکس، یکی از تاسیسات بزرگ کشتی سازی را داشته، که موزه دریایی اقیانوس اطلس، به زیبایی آن را به نمایش گذاشته است. ماهیگیری در خلیج فاندی نیز، از جاذبه های اصلی دیگر این استان به شمار می رود.

مهاجرت کارآفرینی استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia’s Provincial Nominee Program) NSNP

برنامه

 نامزدی نوا اسکوشیا (NSNP)- برنامه کارآفرینی

حداقل دارایی ها

600,000 دلار کانادا

حداقل سرمایه گذاری

150,000 دلار کانادا

تجربه

دست کم 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار که در برگیرنده 33.3% مالکیت در 10 سال اخیر و یا بیشتر از 5 سال پیشینه به عنوان مدیر ارشد در 10 سال اخیر.

سیستم (Expression of Interest) EOI

بله (استان، اطلاعات قرعه کشی هایی که پیشتر انجام شده است را به انتشار می رساند).

نقش مدیریتی

لازم است

Trade Business

لازم است

بازدید اکتشافی

فقط برای جانشینی کسب و کار لازم است.

مصاحبه

لازم است

سپرده قابل استرداد

لازم نیست

(permanent resident) PR / مجوز کار

بایستی دست کم یک سال با برخورداری از مجوز کار پس از نامزدی، کار تجارتی انجام دهد؛ در صورتی که نیازها و الزامات برنامه برآورده شود.

ضروریات اضافی

علاقه و اشتیاق نشان دهید (EOI).

بازرگانی بایستی شاخص های اضافی را مراعات نماید.

حداقل CLB (Canadian Language Benchmarks) 5 به زبان انگلیسی یا فرانسوی

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp