سرمایه گذاری در مانیتوبا

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. سرمایه گذاری
  4. navigate_before
  5. سرمایه گذاری در مانیتوبا

سرمایه گذاری در مانیتوبا

بیش از یک قرن است، که مانیتوبا پذیرای مهاجران بوده؛ از این رو این استان خدمات درمانی و آموزش عمومی رایگان ارائه می نماید.

مرکز مانیتوبا، وینیپگ است که حدود 762,000 نفر در آن زندگی می کنند.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن مانیتوبا، می توان به فرصت های شغلی و گزینه های سرگرمی زیاد این استان برای ساکنانش اشاره کرد.

موقعیت مانیتوبا

مانیتوبا بین استان های ساسکاچوان و انتاریو قرار گرفته، دارای بیش از 80 پارک استانی بوده و شما می توانید با قایق رانی، پیاده روی، دوچرخه سواری، کمپینگ و ماهیگیری سرگرم شوید.

آب و هوای مانیتوبا

مانیتوبا زمستان های بسیار سردی داشته، اما در طول ماه های تابستان به خوبی گرم می شود. از ژوئیه تا آگوست، دمای هوا از 22 تا 38 درجه سانتیگراد در مناطق جنوبی استان متغیر است.

بادهای گرم خلیج مکزیک، منشا روزهای مرطوب تابستانی مانیتوبا بوده و به ویژه در فصل بهار، به عنوان یکی از آفتابی ترین استان ها همراه با آسمان آبی روشن باز شناخته می شود.

هزینه های زندگی در مانیتوبا

همان طور که اشاره شد، این استان یکی از بهترین مکان ها برای خرید خانه بوده، قیمت میانگین یک خانه 222,000 دلار است. مانیتوبا به خاطر نرخ پایین رهن مسکن و ارائه وام های مسکن نیز شهره است.

اقتصاد مانیتوبا

مانیتوبا با صنایع متنوع خود، پایین ترین نرخ بیکاری را از سال 2017 داشته است. طبق گزارش اکونومیک ریویو، با اضافه شدن 10,500 شغل در طی این مدت، بیکاری به کمترین میزان خود در این 15 سال رسیده است.

اولین صنعتی که می توان به آن اشاره کرد، هوافضا-یکی از بزرگترین صنایع در غرب کانادا-که بیش از 5,300 متخصص در زمینه های آیرودینامیک استخدام می کند.

حاصلخیزی مناطق مرکزی شرقی مانیتوبا، باعث شکوفایی کشاورزی این استان شده و بیش از 250 شرکت به صنایع غذایی، از محصولات کشاورزی گرفته تا تولید تجهیزات اختصاص دارند.

صنعت بزرگ دیگر این استان، ساختمان است. افزایش 4.7 درصدی نیروی کار در سال 2017، دستمزد کارگران ساختمانی را به 41,000 دلار کانادا رساند!

به دلیل تولید انرژی پاک و توسعه پایدار، این استان به عنوان یکی از دوستداران محیط زیست نیز در کانادا شناخته شده است. این استان همچنین قصد دارد در ده تا پانزده سال آینده، 15 میلیارد دلار کانادا در پروژه- های برق آبی سرمایه گذاری کند.

یکی دیگر از صنایع مهم در مانیتوبا، خرده فروشیست، که بیش از 66,700 نفر را استخدام کرده و 7.3 درصد از اقتصاد کل استان را تشکیل می دهد.

جمعیت شناسی مانیتوبا

به دلیل طبیعت فراگیر مانیتوبا، این استان طرفداران زیادی از مردم وابسته به هر طبقه را به خود جذب نموده است. با وجود بیش از 200 زبان مختلف در این سراسر این استان، اکثر ساکنان آن به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند.

تحصیلات

از پنج گزینه عالی برای دانشجویانی که خواستار تحصیل در مانیتوبا هستند، چهار تای آن ها در وینیپگ قرار دارد: دانشگاه وینیپگ، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه براندون و کالج دانشگاه پراویدنس. تنها پردیس فرانسوی زبان نیز، در دانشگاه سنت-بونیفیس قرار دارد.

دانشگاه وینیپگ با مجموعه گسترده اش، از بیش از 68 کشور مختلف دانشجو داشته، هرساله بیش از 600 دانشجوی خارجی را پذیرفته و درضمن سومین شهریه پایین در کانادا را داراست.

برنامه درسی متنوع دانشگاه مانیتوبا، به دانشجویان اجازه می دهد تا در زمینه هایی مانند: آموزش و پرورش، بهداشت دندان، هنر، مهندسی، مطالعات محیطی زمین و منابع، پرستاری، داروسازی، حرکت شناسی و مدیریت تفریح، موسیقی، علوم پایه و کارهای اجتماعی تحصیل کنند. دانشگاه مانیتوبا نسبت به وینیپگ مقرون به صرفه تر بوده و میانگین شهریه آن، 16,500 دلار کانادا در سال است.

دانشگاه برانتون با تعداد زیاد بورسیه هایی که ارائه داده، فرصتی مناسب برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. این دانشگاه دارای 3,662 دانشجوی تمام وقت و پاره وقت بوده و شامل دانشکده هنر، آموزش و پرورش، تحصیلات تکمیلی، علوم، مطالعات بهداشتی و موسیقی می گردد.

جاذبه های گردشگری مانیتوبا

این استان دارای برخی از بهترین موزه ها و نمایشگاه ها، جشنواره ها، شرکت های تور و رویدادهای هنریست، که از به یادماندنی ترین رویدادهای آن، می توان به جشنواره جهانی جاز وینیپگ، جشنواره دافین کانتریفست، پراید وینیپگ، گرد هم آیی مانیتوبا و فستیوال تئاتر فرنج اشاره کرد.

از میان موزه ها، موزه حقوق بشر کانادا به شما امکان کاوش در تاریخ تاریک بشر را خواهد داد. و اگر به دنبال یک بازدید آرام تر هستید، باغ مجسمه های لئو مول گزینه خوبیست؛ در آن جا شما می توانید از نمونه های مدل سازی شده آثار هنری سراسر جهان دیدن نمایید. اگر عاشق پرواز هستید، بهتر است موزه هوانوردی سلطنتی را نیز امتحان نمایید.

در اشاره به پارک های ملی، بایستی خاطر نشان کرد که بیش از چهل پارک ملی پراکنده در سرتاسر استان وجود دارد.

یکی از این پارک ها، پارک ملی کوهستانی سوارکاری در Wasagaming است، که از وینیپگ کمتر از سه ساعت فاصله دارد. امکانات پیاده روی، دوچرخه سواری یا قایق سواری نیز در این پارک به چشم می خورد. در واقع اینجا خانه گله های بوفالویی است که شما می توانید با آن ها رو به رو شوید.

پارک ملی Wapusk خانه خرس قطبی بزرگیست که با توله هایش در توندرا پرسه می زند. شما حتی می توانید در زمستان، با سورتمه و از طریق شهر چرچیل به پارک دسترسی داشته باشید. گونه های کمتر شناخته شده روباه های قطبی، جغدهای برفی و شاهین های سیاه چشم نیز در آن جا یافت می شود.

برنامه استانی مانیتوبا – برنامه سرمایه گذاری تجاری (مسیر کارآفرین) 
برنامه  سرمایه‌گذاری تجاری مانیتوبا – مسیر کارآفرین
حداقل دارایی 500,000 دلار کانادا
حداقل سرمایه گذاری 250,000 دلار کانادا برای کسب و کار در منطقه پایتخت مانیتوبا، یا 150,000 دلار کانادا در صورتی که بازرگانی در منطقه پایتخت مانیتوبا نباشد و بایستی در کسب و کاری ایجاد شود که شرایط لازم را داشته باشد و باید دست کم کاری برای یک شهروند کانادایی و یا اقامت دائمی در مانیتوبا ایجاد کند (به غیر از صاحبان بازرگانی و/ یا خویشاوندان نزدیک آنها).
تجربه سابقه مالکیت و مدیریت بازرگانی و یا سابقه در مرحله اجرایی در 3 تا 5 سال اخیر. کسانی که صاحبان پیشه ها باشند، در سنجش با مدیران ارشد، از اولویت و امتیاز بیشتری برخوردار هستند؛ این صاحبان پیشه ها بایستی از مالکیت دست کم 33% برخوردار باشند تا بتوانند امتیازی کسب کنند.
سیستم (Expression of Interest) EOI بله
نقش مدیریتی لازم است
برنامه بازرگانی لازم است
بازدید اکتشافی حداکثر یک سال پیش از اینکه EOI ارسال شود، بایستی بازدید از پژوهش های کسب و کار انجام شود.
مصاحبه لازم است
سپرده قابل استرداد لازم نیست
 (permanent resident) PR / مجوز کار گواهی نامه کار موقتی/ PR در صورتی که نیازها و الزامات برنامه برآورده شود.
ضروریات اضافی

در شبکه ارزیابی، بایستی بیشتر از 60 امتیاز کسب شود.

دیگر نیازی به سپرده قابل استرداد 100,000 دلار کانادا نیست.

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا-جریان سرمایه گذار کسب و کار (مسیر سرمایه گذاران زمین کشاورزی)

برنامه

سرمایه گذار کسب و کار مانیتوبا-مسیر سرمایه- گذاران زمین کشاورزی

حداقل دارایی ها 500,000 دلار کانادا
حداقل سرمایه گذاری دارایی های محسوس 300,000 دلار کانادا برای اینکه یک کسب و کار کشاورزی روستایی در مانیتوبا ایجاد شود. سرمایه گذاری در کسب و کار زمین کشاورزی که به طور معمول برای استخراج درآمد، با مهاجرت سرمایه گذاری غیر فعال و یا هدف های نظری اعمال شوند، از شرایط لازم برخوردار نخواهد بود.
تجربه دست کم سه سال سابقه مدیریت تجاری زمین کشاورزی و یا مالکیت زمین کشاورزی و تجربه بهره برداری زمین کشاورزی همراه با اسنادی که قابل تایید شدن باشند.
سیستم EOI بله
نقش مدیریتی لازم است
Business Plan لازم است
بازدید اکتشافی بازدید پژوهشی کسب و کار زمین کشاورزی، ضروری است.
مصاحبه لازم است
سپرده قابل استرداد 75,000 دلار کانادا
PR / مجوز کار گواهی نامه کار موقتی؛ PR در صورتی که نیازها و الزامات برنامه برآورده شود.
ضروریات اضافی دیگر نیازی به سپرده قابل استرداد 100,000 دلار کانادا نیست.
فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp