سوپر ویزای والدین

 1. صفحه اصلی
 2. navigate_before
 3. اسپانسرشیپ
 4. navigate_before
 5. سوپر ویزای والدین

سوپر ویزای والدین

برنامه Super Visa به پدران و مادران و و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها این اجازه را می دهد تا با ویزای چند بار ورود، برای مدت زمان طولانی تری در کانادا بمانند؛ این ویزا تا 10 سال اعتبار دارد. این برنامه همیشه فعال بوده و امکان اعمال همزمان آن با (Parents and Grandparents Program) PGP وجود دارد.

برای واجد شرایط بودن تحت برنامه Super Visa، بایستی:

 • پدر یا مادر و یا پدربزرگ یا مادربزرگِ یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشید
 • دعوت نامه ای را از فرزند یا نوه خود دریافت کرده باشید
 • بیمه درمانی داشته باشید
 • برای سوپر ویزا از خارج از کانادا اقدام کرده باشید.

علاوه بر این، فرزند یا نوه کانادایی شما بایستی ثابت کند که خانواده آنها حداقل درآمد لازم را دارند.

سوپر ویزا: برای سوپر ویزای پدران و مادران و و پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود درخواست دهید

سوپر ویزا به پدران و مادران و پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان کانادایی و مقیم دائم کانادا این امکان را می دهد که تا دو سال پیاپی از نخستین بازدید خود، بدون نیاز به تمدید وضعیت به عنوان بازدیدکننده به کانادا در رفت و آمد باشند.

از آنجایی که سوپر ویزا می تواند تا 10 سال اعتبار داشته باشد، پدران و مادران و و پدربزرگ ها و مادربزرگ های شما می توانند برای مدتی طولانی در کانادا بمانند.

در ادامه می خوانید:

 • سوپر ویزا برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ چیست؟
 • چه کسانی می توانند برای سوپر ویزا درخواست دهند؟
 • فرآیند درخواست سوپر ویزا
 • معیارهای واجد شرایط بودن سوپر ویزا برای اسپانسر چیست؟
سوپر ویزا برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ چیست؟

سوپر ویزا به پدران و مادران و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های واجد شرایط شهروندان و مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد تا حداکثر دو سال بدون نیاز به تمدید وضعیت خود، از خانواده خود در کانادا دیدن کنند. این ویزا به آنها اجازه ورود چندباره تا 10 سال را خواهد داد.

سوپر ویزا در تمام طول سال در دسترس است و مانند برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادر، بایستی حداقل درآمد شما به اثبات رسد. (به این معنا که شما به عنوان اسپانسر بایستی بتوانید حداقل درآمدی که نشان از تمکن مالیتان است را برآورده سازید)

سوپر ویزا برای پدران و مادران  و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از کشورهایی که برای ورود به کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت  (temporary resident visa) TRV دارند، ایده آل است. با دریافت سوپر ویزا، آنها می توانند آزادانه بین کانادا و کشور محل اقامت خود در رفت و آمدبوده و بدون هیچ نگرانی و دردسر برای درخواست دوباره TRV، سفر نمایند.

کسانی که برای ورود به کانادا نیازی به TRV نداشته باشند، می توانند با استفاده از همان فرآیند درخواست بدهند. با این همه به جای صدور ویزا، یک نامه رسمی از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) IRCC به آنها داده می شود، که اجازه بازدید تا دو سال از ورود اولیه را خواهد داد.

چه کسانی می توانند برای سوپر ویزا اقدام نمایند؟

پدران و مادران یا پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و مقیم دائم کانادا می‌توانند واجد شرایط درخواست سوپر ویزا باشند. این متقاضیان نمی توانند بر اساس معیارهای تندرستی یا امنیت در کانادا ریجکت شده و تنها ممکن است از آنها درخواست شود که شرایط خاص اداره ویزا را بپذیرند.

توجه به این نکته ضروری است که هیچ وابسته ای به جز پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ، همراه با همسر یا شریک زندگیتان نمی تواند در این برنامه گنجانده شده و امکان درخواست برای سوپر ویزا را داشته باشد.

فرآیند درخواست سوپر ویزا چگونه است؟

فرآیند درخواست سوپر ویزا مشابه با یک TRV معمولی است. با این همه، مدارک دیگری نیز مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ شما در طول اقامت خود در کانادا به خوبی مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت:

 • دریافت دعوت نامه از سوی نوه یا فرزند مقیم کانادا
 • اسنادی که ثابت می کند فرزند یا نوه حداقل درآمد لازم (Low Income Cut-Off) LICO را داراست (این حداقل ها در انتهای مطلب ذکر شده اند).
 • اثبات رابطه پدر و مادر با فرزند یا نوه، مانند شناسنامه ای که نام فرد در آن به عنوان پدر یا مادر ذکر شده باشد.
 • پوشش بیمه درمانی برای دست کم یک سال در یک شرکت بیمه کانادایی و اثبات این مسئله.

بسته به دفتر ویزا، ممکن است اسناد دیگری نیز مورد نیاز باشد.

تمامی متقاضیان سوپر ویزا ملزم به انجام معاینه پزشکی هستند.

شرایط واجد شرایط بودن سوپر ویزا برای اسپانسرشیپ 

برای واجد شرایط بودن سوپر ویزا، فرزند یا نوه ای که از پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دعوت به عمل آورده، بایستی ثابت نماید که خانواده آنها حداقل درآمد لازم را دارند. برای اثبات این مسئله ممکن است مدارک زیر مورد نیاز باشد:

 • اعلامیه ارزیابی (notice of assessment) NOA یا T4/T1 برای واپسین سال مالیاتی
 • ریز داده های بیمه استخدامی
 • نامه استخدامی شامل دستمزدها و تاریخ استخدام
 • داده های حساب بانکی
فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp