مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. کارآفرینی
  4. navigate_before
  5. مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از زیباترین استان های کانادا و یکی از برترین نقاط توریستی آن است. اکثر ساکنان این استان که بیش از 4.5 میلیون نفر هستند، تمایل دارند تا در ونکوور و مرکز استان، ویکتوریا زندگی کنند.

موقعیت بریتیش کلمبیا

این استان، در امتداد خط ساحل شمال غربی اقیانوس آرام کانادا به طول 27,200 کیلومتر قرار گرقته و هزاران جزیره کوچک دارد. 75 درصد بریتیش کلمبیا کوهستانی بوده و 2/3 آن، کم جمعیت و توسعه نیافته باقی مانده است. آب و هوای متنوع این استان، جنگل های بارانی در امتداد ساحل، زمستان های قطبی در قسمت شمال و زمستان هایی معتدل را در دیگر مناطق استان پدید آورده است.

هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا بسته به اینکه در مناطق روستایی یا شهرهای بزرگ زندگی می کنید، متفائت خواهد بود. با اینکه این استان بالاترین هزینه های زندگی در کانادا را دارد، اما همچنین هزینه برخی از مدارس سطح بالا و پوشش مراقبت های پزشکی، با دولت است. میانگین هزینه یک خانوار در بریتیش کلمبیا، 632,000 دلار است.

اقتصاد

پس از هالیوود و نیویورک، بریتیش کلمبیا دارای سومین صنعت بزرگ فیلمسازی در آمریکای شمالی بوده و اغلب از آن، به عنوان هالیوود شمالی یاد می شود.

از طرف دیگر منابع طبیعی این استان، باعث به وجود آمدن پردرآمدترین صنایع کشاورزی، ماهیگیری و معدن گشته است؛ بنابراین به عنوان اقتصادی قوی و رو به رشد، بریتیش کلمبیا فرصت های شغلی زیادی در زمینه های ساخت و ساز، تولید و آموزش ارائه می نماید. بریتیش کلمبیا یکی از معدود استان هایی در کاناداست، که اکثریت جمعیت آن، هیچ گونه وابستگی مذهبی نداشته و از وابستگان مذهبی، 45 درصد پروتستان و 18 درصد کاتولیک هستند.

جمعیت شناسی

اکثر جمعیت بریتیش کلمبیا، انگلیسی، ایرلندی و اسکاتلندی تبار بوده و زبان رسمی شان، انگلیسی است. بومیان کانادایی که در این استان زندگی می کنند، بالاترین درصد اقلیت های کانادا – 4.8 درصد جمعیت- را تشکیل می دهند.

نیمی از کل جمعیت استان، کمابیش در ونکوور و اطراف آن، یا در جزیره ونکوور زندگی می کنند. جمعیت کمی که در سرزمین اصلی زندگی می کنند، بیشتر شامل بومیان سرخپوست می گردد. به دلیل کمبود مکرر نیروی کار، اقوام زیاد دیگری نیز از سراسر جهان به این ناحیه مهاجرت می نمایند.

تحصیلات

با ارائه آموزشی با کیفیت، بریتیش کلمبیا در بسیاری از این زمینه ها سرآمد است. دانشگاه های تحقیقاتی متعددی که فرصت های آموزشی در سطح جهانی ارائه می دهند، جزء بهترین موسسات آموزشی جهان قرار می گیرند. 25 موسسه آموزشی پس از دوره دبیرستان در این استان وجود دارد، که با بودجه عمومی کار می کنند: 4 دانشگاه تحقیقاتی، 7 دانشگاه آموزشی، 11 کالج، 3 مدرسه استانی و همچنین یک کالج بومی.

جاذبه های گردشگری بریتیش کلمبیا

بیشتر موزه ها، تئاترها و نمایشگاه های این استان، در ونکوور وجود دارد. بسیاری از دودخانه ها و دریاچه ها، فقط با استفاده از هواپیماهای کوچک و راه های بسیار ناهموار قابل دسترسی هستند. پیاده روی، کمپینگ، شکار و تماشای حیات وحش، از فعالیت های اصلی این استان به شمار می روند.

به دلیل فرصت های کاری زیاد، فرهنگ و منابع غنی، جامعه رو به رشد، سیستم آموزشی و همیچنین زیبایی های این استان، بریتیش کلمبیا فرصتی عالی برای مهاجران محسوب می گردد.

برنامه مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا (British Columbia Provincial Nominee Program) BC PNP

برنامه

مهاجرت کارآفرینی BC PNP

حداقل بهای خالص

600,000 دلار کانادا

حداقل سرمایه گذاری

200،000 دلار کانادا و یا 400،000 دلار کانادا در صورتی که یکی از اعضای اصلی کارکنان، پیشنهاد نماید.

تجربه

نیاز به بیشتر از 3 سال تجربه در زمینه مالکیت و یا مدیریت بازرگانی و یا بیشتر از 4 سال سابقه در زمینه مدیریت ارشد و یا بیشتر از یک سال سابقه مالکیت و مدیریت بازرگانی و بیشتر از 2 سال سابقه مدیریت ارشد در مدت 10 سال اخیر

سیستم (Expression of Interest) EOI

بله (خود استان، اطلاعات قرعه کشی هایی که پیشتر انجام شده است را به انتشار می رساند)

نقش مدیریتی

لازم است

Trade Business

لازم است

بازدید اکتشافی

پیشنهاد شده است

مصاحبه

برحسب پیشنهاد BC PNP

سپرده قابل استرداد

لازم نیست

(permanent resident) PR / مجوز کار

2 سال سابقه کار پیش از نامه پذیرش در رابطه با درخواست برای اقامت دائمی (PR)؛  به شرط اینکه پیشنهاد کسب و کار اجرا شود.

ضروریات اضافی

بایستی یک شغل همیشگی و تمام وقت برای یک شهروند کانادایی و یا اقامت دائمی همراه با بازرگانی پیشنهادی ایجاد نمایید.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp