ویزای کار پرستاران

 1. صفحه اصلی
 2. navigate_before
 3. کاریابی
 4. navigate_before
 5. ویزای کار پرستاران

ویزای کار پرستاران

بسیاری از پرستاران به دلایل زیادی کار در کانادا را می پسندند. پرداخت دستمزدهای مورد توجه، فرصت های کاری بسیار خوب و فرصت اخذ اقامت دائم کانادا از جمله مزایای کاری باور نکردنی مهاجرت کاری به کاناداست. همان طور که می دانید، شیوع بیماری کووید 19 همچنان یک مسئله ی نگران کننده در سطح جهانی است؛ از این رو کشور کانادا به نیروهای بیشتری برای مراقبت های بهداشتی و خدمات ضروری نیاز دارد. به تازگی کانادا اعلام کرده که قصد دارد 6 برنامه مهاجرتی جدید را برای تشویق و یاری به کارمندان حوزه مراقبت های بهداشتی راه اندازی نماید، تا افراد بیشتری فرصت مهاجرت کاری به کانادا را داشته باشند.

دولت کانادا 90,000 هزار درخواست از سوی کارکنان مراقبت های بهداشتی و ضروری با تجربه کاری را پذیرفته است؛ علاوه بر این، در سه برنامه از دانش- آموختگان نهادهای کانادایی و شمار زیادی از متقاضیان فرانسوی مسلط به دو زبان، درخواست همکاری دارد. ما در این مقاله در باره مراحل درخواست مهاجرت کاری به کانادا به عنوان پرستار توضیح خواهیم داد. همچنین به برخی از برتری های انتخاب کانادا به عنوان اقامت گاهتان اشاره خواهیم کرد.

مراحل درخواست مجوز برای مهاجرت کاری به کانادا به عنوان پرستار

همچنان یکی از پرتقاضاترین کار در کشور کانادا، پیشه ی پرستاری است، به ویژه اگر پرستاران برای آن کار نام نویسی کرده باشند. بر اساس بانک پیشه های کانادا، چشم انداز کاری در طی 3 سال آینده، از رده عادلانه تا خوب دسته بندی شده و طی 10 سال آینده تعداد  191,100 فرصت کاری تازه افزوده خواهد شد. اگر از این چشم انداز مثبت کاری بگذریم، در ادامه به نحوه درخواست ویزای کاری در کانادا به عنوان یک پرستار می پردازیم.

مراحل درخواست روادید:
گام نخست: آیا شما شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا را دارید؟

شرایط لازم برای تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا:

 • به افسر مهاجرت اثبات نمایید که فقط تا زمانی که برای کار مجوز دریافت کرده اید، در کانادا اقامت خواهید داشت.
 • اثبات کنید پول کافی برای نگهداری از خود و اعضای خانواده تان تا زمان برگشت به کشور خود را به همراه دارید.
 • از قوانین کشور کانادا پیروی کرده و سابقه ی انجام فعالیت های مجرمانه نداشته باشید. (شاید از شما درخواست گواهی نامه پلیس بشود.)
 • اقامت شما خطری برای کشور کانادا در بر نداشته باشد.
 • از نظر پزشکی سالم بوده و در صورت نیاز، معاینه های پزشکی را به درستی انجام خواهید داد.
 • کارفرمایانی که شرایط لازم را رعایت نکرده باشند، وضعیت شان غیر واجد شرایط تلقی خواهد شد.
 • برای کارفرمایانی که سابقه ارائه خدمات اسکورت و … وجود داشته باشد، برنامه کاری در نظر گرفته نخواهد شد.
 • سایر مدارک مورد نیاز برای ورود به کشور را نیز به افسر تحویل داده، تا به او ثابت شود که برای اقامت مشکلی ندارید.

در این مرحله مهم است که به ویزاها و برنامه هایی که واجد شرایط هستند، دقت نمایید. علاوه براین، توجه داشته باشید که پیشه شما در کجا بیشتر خواهان دارد.

گام دوم: مقصد خود برای مهاجرت کاری به کانادا را هوشمندانه انتخاب نمایید.

شمار زیادی از کارمندان با تجربه نمی دانند منطقه یا استانی که برای اقامت انتخاب می کنند، نقش مهمی در پیدا کردن شغل آینده شان و به طور غیر مستقیم برای دریافت اقامت دائم در کانادا خواهد داشت. به عنوان نمونه، بیشترین تقاضا برای شغل پرستاری مربوط به استان های نوا اسکوشیا، بریتیش کلمبیا، لابرادور، نیوبرانزویک و نیوفاندلند است. این استان ها برنامه های ویژه ای برای مهاجرت کاری به کانادا داشته که مانع ایجاد شکاف کنونی نیروی کاری می گردد، که کانادا آن را از پیش تجربه نموده است. در واقع هر استان با توجه به وضعیت اقتصادی خود، مجموعه ای از نیروهای ماهر و ویژه دارد.

بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا پرستاران ثبت نام شده، روانپزشکان و پرستارانی که به آنها کاری پیشنهاد شده باشد را در بخش مراقبت های حرفه ای بهداشتی پذیرفته و به آن ها اقامت دائم اعطا می نماید.

نیوبرانزویک

استان نیوبر انزویک به پرستاران واجد شرایط، ثبت شده و دارای مجوز پیشنهادهای کاری، از راه اسکیل ورکر اقامت دائم می دهد.

نیوفاندلند و لابرادور

به پرستاران دارای شرایط لازم، ثبت شده، دارای مجوز و پرستاران تحت عنوان پیشه های اولویت دار، در نیوفاندلند و لابرادور پی اِن پی اقامت دائم داده خواهد شد. پرستاران ثبت شده و دارای مجوز نیز می توانند از طریق اسکیل ورکر برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام نمایند.

نوا اسکوشیا

پرستاران واجد شرایط، ثبت نام شده و دارای مجوز می توانند در نوا اسکوشیا پی اِن پی اقامت دائم دریافت نمایند. همچنین دستیاران پرستار می توانند از طریق پیشه های مورد درخواست، برای اقامت دائم درخواست نمایند. پس چنانچه منتظر تایید اقامت دائم خود هستید، بهتر است هرچه زودتر کار خود را آغاز کرده و برای دریافت ویزای موقت اقدام نمایید.

نکته مهم:

اگر می خواهید به عنوان پرستار برای اقامت در یکی از استان ها یا منطقه های نام برده در زیر درخواست بدهید، بایستی در هیئت نظارت منطقه ای نام نویسی نمایید:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • ساسکاچوان
گام سوم: در کانادا برای کار درخواست بدهید.

بهترین گام بعدی، درخواست برای مهاجرت کاری به کانادا به عنوان پرستار است. شما می توانید از طریق وب سایت های کاریابی مانند جاب بانک و مونستر، به سایر فرصت های کاری دست پیدا کنید. زمانی که به شما کاری پیشنهاد می گردد، بایستی برای دریافت مجوز، به کارفرما درخواست بدهید.

گام چهارم: مدارک خود را گردآوری نمایید.

حال که می دانید شرایط لازم برای دریافت کدام برنامه یا ویزا را داشته و مراحل درخواست برای مهاجرت کاری به کانادا را آغاز کرده اید، بایستی برای مرحله ی بعدی آماده شوید. در زمان بررسی درخواست شما برای روادید، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای اثبات صحت اطلاعات ارائه شده، مدارک شما را درخواست می نماید.

نکته مهم: در زمان گردآوری مدارک، کار خود را از مدارکی آغاز کنید که تاریخ انقضا نداشته باشند. مدارکی که زمان کمتری می گیرند را زودتر تحویل داده و این کار را طوری انجام دهید که هیچ مدرک منقضی وجود نداشته باشد. به یاد داشته باشید که مدارک شما، بایستی به زبان فرانسوی یا انگلیسی بوده و چنانچه به زبان دیگریست، ترجمه گردد.

گام پنجم: درخواست خود برای مهاجرت کاری به کانادا را ارسال نمایید.

حال که همه ی مدارک موردنیاز خود را فراهم کرده اید، می توانید آن ها را تکمیل و درخواست خود را ارسال نمایید. پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در زمان، درخواست خود را به گونه آنلاین ثبت نمایید. پیش از ارسال، همه ی وسایل مورد نیاز خود از جمله اسکنر یا دوربین و کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ی ویزای مهاجرت کاری به کانادا را در دسترس داشته باشید. هزینه ی مورد نیاز برای این کار 155 دلار است.

پرستاران پس از مهاجرت کاری به کانادا از چه مزایایی برخوردار می شوند؟

کشور کانادا برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ارزش زیادی قائل است. در زیر، برخی از مزایایی که شما و خانواده محترم تان در زمان مهاجرت به کانادا در سال 2021 از آن برخوردار می شوید، خاطر نشان کرده ایم:

 • بیمه عمر
 • مراقبت های بهداشتی همانند داروهای تجویزی، مراقبت های بینایی و دندانپزشکی
 • بیمه مرگ تصادفی
 • طرح بازنشستگی
 • برنامه های سلامتی و تندرستی
 • خدمات مشاوره
 • مرخصی و تعطیلات با دستمزد
فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp