مزایای شهروندی کانادا

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. نکته مهم
  4. navigate_before
  5. مزایای شهروندی کانادا

به عنوان یک مقیم دائم کانادا، شما به بسیاری از امکانات مشابه شهروندان، مانند مدارس و بیمارستان های دولتی، قدرت امرار معاش و کار در هر نقطه از کانادا و آزادی های مدنی که توسط قوانین و منشور حقوق کانادا اعمال می شوند، دسترسی خواهید داشت.

بنابراین، تبدیل اقامت دائم به شهروندی کانادا چه مزایایی در بر دارد؟

حق رای

دولت کانادا یک دموکراسی پارلمانی بوده و هر شهروند کانادایی بالای 18 سال، می تواند در انتخابات فدرال به نخست وزیر رای دهد. علاوه بر انتخابات فدرال، شهروندان می توانند به طور منظم در انتخابات استانی و محلی شرکت نمایند. در واقع رای شما، بر افرادی که در این کشور حکومت می کنند، تاثیرگذار خواهد بود. و این به منزله یک مزیت و تعهد قابل توجه برای شهروندی کانادا خواهد بود.

با یک گذرنامه کانادایی، می توانید به سراسر جهان سفر کنید.

به عنوان یک شهروند کانادایی، شما می توانید برای گرفتن گذرنامه کانادا اقدام نمایید. گذرنامه ها، بر خلاف کارت های اقامت دائم، فقط بایستی هر 5 تا 10 سال یک بار تمدید شوند. گذرنامه کانادایی، یکی از بهترین پاسپورت های دنیاست. با داشتن گذرنامه کانادایی، شما می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا، از کشورهای زیادی در سراسر دنیا دیدن نمایید. همچنین با گذرنامه کانادایی، ورود مجدد شما به کشور نسبت به کسانی که مجوز اقامت دائم دارند، آسان تر خواهد بود.

فرزندانتان کانادایی خواهند بود

درصورتی که شما شهروند کانادا بشوید، چه فرزندانتان در کانادا متولد شده و چه نشده باشند، شهروند کانادا محسوب می گردند و این بدان معناست که آن ها می توانند بدون گذراندن مراحل درخواست برای شهروندی کانادا، از وضعیت شما بهره مند گردند. در صورت داشتن اقامت دائم، فرزند شما تنها درصورتی می تواند شهروند کانادا شود، که در کانادا متولد شده باشد و اگر فرزند شما در کشور دیگری متولد شده است، بایستی اسپانسر او شوید.

می توانید در هر کجای کانادا زندگی کنید

به عنوان یک شهروند کانادایی، شما می توانید در هر کجای دنیا که دوست دارید، اقامت نمایید، بدون اینکه حق شهروندی از شما گرفته شود. برخلاف اقامت دائم، شهروندان کانادا محدودیتی برای سکونت ندارند. تنها محدودیت این است که اگر یک کانادایی پنج سال در خارج از کشور زندگی کند، حق رای دادن در انتخابات فدرال را از دست خواهد داد.

آیا می دانستید که دولت کانادا از سال 1977 شهروندی دو تابعیتی را پذیرفته است؟ 

کمابیش 86 درصد از کسانی که اقامت دائمی کانادا را دارند، شهروند این کشور می شوند، که یکی از بالاترین درصدها در میان کشورهای غربی است.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp