مهاجرت به کانادا: اسپانسرشیپ همسر و فرزندان

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. اسپانسرشیپ
  4. navigate_before
  5. مهاجرت به کانادا: اسپانسرشیپ همسر و فرزندان

آیا می دانستید که شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا می توانند برای اعضای خانواده خود از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقامت دایم دریافت نمایند؟

برای اسپانسر شدن، بایستی واجد شرایط خاصی باشید: به عنوان مثال، بایستی حداقل 18 ساله بوده، شهروندی کانادا یا اقامت دائم داشته، نشان دهید که کمک های اجتماعی دریافت نمی دارید و از نظر مالی، توانایی حمایت از خانواده خود را دارید.

اسپانسرشیپ همسر

اسپانسرشیپ همسری که شهروند کانادا باشد، امکان پذیر نیست و همسر شما بایستی حداقل 18 سال سن داشته باشد. علاوه بر این، (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) IRCC تحقیقات پزشکی و چک امنیتی در مورد همسر شما انجام خواهد داد؛ افراد دارای سوابق کیفری، اغلب از ورود به کانادا منع می شوند. همچنین افسر مهاجرتی که بر روی پرونده کار می کند، از شما مدرکی می خواهد که نشانگر واقعی بودن رابطه شما و همسرتان باشد.

اسپانسرشیپ فرزندان

اگر فرزندان شما زیر 22 سال بوده و همسری نیز نداشته باشند، تحت سرپرستی شما قرار می گیرند. علاوه بر این، اگر 22 ساله یا بیشتر بوده و به دلیل بیماری روحی و جسمی قادر به تامین مالی خود نبوده و از قبل از 22 سالگی نیز از نظر مالی به والدین خود متکی بوده باشند، ممکن است تحت سرپرستی قرار بگیرند. در صورت حمایت مالی از همسر و فرزندتان بایستی در درخواست خود، همسر را به عنوان متقاضی اصلی و فرزند را به عنوان وابسته ذکر نمایید؛ چنانچه فرزند تحت سرپرستی شما دارای فرزندی باشد، ممکن است این برنامه شامل او نیز بگردد.

در صورتی که تنها بخواهید از فرزند خود حمایت مالی نمایید، آن وقت او را به عنوان کاندیدای اصلی در نظر می گیرید؛ در این صورت، توافق سرپرست قانونی دیگر برای مهاجرت فرزندتان به کانادا الزامیست.این را نیز در نظر داشته باشید که اسپانسرشیپ فرزند خوانده ها و اعضای بی سرپرست یک خانواده، با حمایت مالی از فرزند و همسرتان فرق دارد. برای اسپانسرشیپ همسر و فرزندتان، شما بایستی به طور همزمان یک درخواست جهت اسپانسر شدن خودتان و یک درخواست جهت اخذ اقامت دائم خانواده تان ارسال نمایید. پروسه حمایت مالی در کبک متفاوت است.

در مرحله اول، دولت بسته راهنمای درخواستی شامل اطلاعات دقیق و به روز و دستورکارهای نحوه پر کردن فرم ها ارائه می دهد. IRCC نیز چک لیستی از مدارک و دستورکارهای مورد نیاز برای درخواست شما ارائه می نماید. قبل از ارسال همه مدارک، دقت نمایید که چک لیست تغییری نکرده باشد. وقتی IRCC کل درخواست شما را دریافت نماید، تازه پروسه کار شما شروع خواهد شد. در صورت ناقص بودن مدارک پرونده، افسر آن را برگردانده و شما بایستی دوباره آن ها را ارسال نمایید.

مدت زمان پروسه ای که IRCC برای درخواست های اسپانسرشیپ همسر در نظر می گیرد، 12 ماهه است. روند درخواست برای فرزندان، بستگی به ملیت آن ها دارد. در مدت زمان این پروسه، IRCC از شما بیومتریک و آزمایش های پزشکی درخواست می نماید و شما 30 روز جهت ارسال آن ها زمان خواهید داشت. در هر زمانی ممکن است که IRCC اطلاعات بیشتر یا مصاحبه حضوری از شما بخواهد. تا زمانی که IRCC درخواست شما را بررسی می کند، می توانید وضعیت خود را به صورت آنلاین دنبال کنید. IRCC شما را در آخرین مراحل جهت اخذ اقامت دائم همسرتان نیز راهنمایی خواهد نمود.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp