هزینه 10 دلار در روز جهت مراقبت از کودک چگونه می تواند بر مهاجرت به کانادا تأثیرگذار باشد؟

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. اخبار
  4. navigate_before
  5. هزینه 10 دلار در روز جهت مراقبت از کودک چگونه می تواند بر مهاجرت به کانادا تأثیرگذار باشد؟

در آوریل 2021، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، طرح هزینه متوسط 10 دلار در روز برای مراقبت از کودکان را در برنامه پنج سال آینده این کشور مطرح کرد. جهت دستیابی به این هدف، دولت فدرال متعهد به سرمایه گذاری 30 میلیارد دلاری طی پنج سال آینده و سپس سالیانه حداقل 9.2 میلیارد دلار (پس از این پنج سال) شده است. دفتر نخست وزیری اعلام کرد که سیستم جدید می تواند تا پایان سال 2022 هزینه های مهدکودک را به طور متوسط حدود ​50 درصد در هر نقطه از کشور کانادا کاهش دهد.

از زمان اعلام این خبر، دولت فدرال وارد گفتگو با استان ها و منطقه های گوناگون درباره اجرای سیستم جدید آموزش و مراقبت از کودکان شده و تاکنون با هفت استان و یک قلمرو به توافق رسیده است. بخشی از توافق نامه- ها اختصاص به میزان بودجه ای دارد که دولت فدرال به منظور مقرون به صرفه تر کردن هزینه کودکستان ها و پشتیبانی از ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودکان در نظر گرفته است. در این طرح، حمایت از ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودک در کودکستان ها از راه آموزش رایگان مهارت های گوناگون لازم به آنها و افزایش دستمزدشان میسر می شود.

منطق پشت این ابتکار، تحریک رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی در سراسر کشور کاناداست

پس از اعلام این خبر، دفتر نخست وزیری کانادا توضیح داد: «با ایجاد یک سیستم آموزشی و مراقبت از کودکان با هزینه پایین تر، ما زندگی را برای خانواده های کانادایی مقرون به صرفه تر کرده و پیشه های جدید ایجاد می نماییم. این کار باعث رشد سطح زندگی طبقه متوسط ​​جامعه شده، مشارکت زنان را به عنوان نیروی کار موثر افزایش داده و گامی برجسته در جهت رشد اقتصادی بالا در سراسر کشور کاناداست.»

هزینه مراقبت از کودکان با 10 دلار در روز، چه تاثیری بر مهاجرت به کانادا می گذارد؟

این سیاست شاید یک نوید بزرگ برای تمام پدر و مادرهای دارای فرزند کم سال در سراسر کانادا و بیشتر برای پدر و مادرهایی باشد که با شرایط آسیب پذیری رو به رو هستند. مهاجران از جمله کسانی هستند که بیشترین سود را از این سیاست و تصمیم اتخاذ شده می برند.

کسانی که تصمیم می گیرند به کانادا مهاجرت نمایند، به طور معمول پایین تر از سن متوسط ​​کانادایی ها به این کار همت می گمارند. این بدان معناست که آنها تمایل دارند خانواده های جوان تری داشته و از این رو دسترسی به خدمات مراقبت از کودکان مقرون به صرفه، از اهمیت بالایی برای آنها برخوردار است. برخلاف مردم بومی کانادا، مهاجران ممکن است  درآمد کافی برای پرداخت هزینه های بالای کودکستان ها را نداشته باشند. و در این شرایط، این زنان مهاجر هستند که بیشترین بار مسئولیت و فشار را متحمل می شوند.

در واقع یکی از دلایلی که زنان تازه وارد به کانادا ممکن است برای مشارکت در کارهای اقتصادی و اجتماعی در این کشور دچار مشکل شوند، فقدان مراکز کودکستان مقرون به صرفه است. به عنوان مثال، در تورنتو که مقصد اصلی مهاجران در مهاجرت به کانادا محسوب می شود، متوسط ​​هزینه ماهیانه مراقبت از کودکان نوپا، طبق بودجه دولت فدرال در سال 2021، 1,600 دلار است. این مبلغ برای یک خانواده معمولی با دو فرزند، بیش از 3,000 دلار در ماه برآورد می شود.

این امر مانع از توانایی آنها برای پیگیری کار و پیشه خود در کانادا به طور جدی و همچنین ایجاد پیوندهای اجتماعی موثر آنها می شود. از این رو جای تعجب نیست که زنان مهاجر در طی پژوهش های انجام شده، گزارش کرده اند که در سال های اولیه ورود به کانادا به دلیل مسئولیت مراقبت از کودک خود احساس انزوا و گوشه نشینی می کنند.

بنابراین بسیار محتمل است که اجرای طرح هزینه 10 دلار در روز برای مراقبت از کودکان، زنان مهاجر بیشتری را قادر سازد تا شغل و حرفه خود را در این کشور دنبال نمایند. این طرح همچنین نشان دهنده یک موهبت برای بازار کار کشور کانادا محسوب می شود؛ این کشور در دهه های آینده شاهد رسیدن همه 9 میلیون نفر از کودکان بومی خود به سن بازنشستگی خواهد بود و با معضل پیری جمعیت رو به رو می گردد.

یکی دیگر از مزایای اصلی این طرح، دستاوردهای بهتر آموزشی و اجتماعی برای کودکان تازه وارد به این کشور است، زیرا آنها به فرصت های یادگیری بیشتر و فرصت هایی برای یافتن دوستان جدید دسترسی خواهند داشت.

در سال 1997، نرخ مشارکت زنان در نیروی کار در استان Quebec کانادا، چهار درصد کمتر از بقیه استان ها بوده، اما امروز پس از اینکه این استان یک سیستم مراقبت از کودک مقرون به صرفه را معرفی کرده، نرخ مشارکت زنان در نیروی کار آن به چهار درصد بالاتر از میانگین ملی رسیده است.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp