نرخ قبولی در دانشگاه های استان آنتاریو کانادا – نکات مهم برای اخذ پذیرش

  1. صفحه اصلی
  2. navigate_before
  3. تحصیلی
  4. navigate_before
  5. نرخ قبولی در دانشگاه های استان آنتاریو کانادا – نکات مهم برای اخذ پذیرش

 

نرخ قبولی در دانشگاه های استان آنتاریو کانادا – نکات مهم برای اخذ پذیرش

 

نرخ پذیرش دانشگاه ردیف
43% دانشگاه تورنتو 1
53% دانشگاه واترلو 2
58% دانشگاه وسترن 3
44% دانشگاه مک مستر 4
40% دانشگاه اتاوا 5
27% دانشگاه یورک 6
66% دانشگاه گوئلف 7
80% دانشگاه تورنتو متروپولیتن 8
73% دانشگاه بروک 9
89% دانشگاه ویلفرد لوریه 10
33% دانشگاه ترنت 11
70% دانشگاه لورنشن 12
70% موسسه فناوری دانشگاه انتاریو 13

 

مراحل آماده شدن برای دانشگاه ها

 

  • در مورد دانشگاه ها تحقیق کنید.

با مراجعه به وب سایت های رسمی دانشگاه هایی که می خواهید در آن ها شرکت کنید، روند درخواست خود را آغاز نمایید. دوره های مختلف، برنامه های درسی و ضوابط واجد شرایط بودن برای هر برنامه را بررسی کنید، تا تصویر واضح تری از برنامه مورد نظر داشته و اینکه بدانید با هدف تحصیلی شما همسو هست یا خیر. در ضمن بهتر است این تحقیق حداقل 2 یا 1.5 سال قبل از درخواست شما آغاز گردد. با این حساب، در آغاز سال تحصیلی، درک روشنی از مسیر انتخابی خود برای ورود به دانشگاه های مورد علاقه تان خواهید داشت.

 

  • تحقیق در مورد الزامات

هنگامی که دانشگاه ها و دوره های مورد نظر خود را انتخاب کردید، نیازمندی های خاص این برنامه ها مثل معدل لازم، دوره های پیش نیاز، یا حتی کارهای خاص یا فوق برنامه برای دانشگاهتان را نیز بررسی نمایید. یعنی از حداقل معدل مورد نیاز یا هر دوره خاصی که باید قبل از ارسال درخواست بگذرانید، آگاه شوید.

 

 

  • درباره سیستم درخواست خود بیشتر بدانید.

اکثر دانشگاه ها فرم درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه می کنند. لینک فرم درخواست را در وب سایت دانشگاه جستجو کرده و روی آن کلیک کنید تا فرآیند درخواست شما آغاز گردد. بسیاری از دانشگاه های کانادا، از جمله انتاریو، دارای سیستمی یکپارچه هستند، مانند OUAC یا Apply Alberta، که به شما این امکان را می دهد تا به طور همزمان برای چندین دانشگاه درخواست دهید. پس حتما بررسی کنید که آیا دانشگاه های انتخابی شما این سیستم ها را دارند یا نه، تا فرآیند درخواست خود را ساده تر نمایید.

 

  • تهیه مواردی که برای درخواست الزامی است.

شما بایستی به نحوه دریافت و ارسال ریز نمره های خود آگاه باشید، بدانید چه کسی توصیه نامه های دانشگاه شما را می نویسد و در صورت نیاز، یک بیانیه شخصی یا مقاله به همراه نمونه کار یا رزومه تهیه کنید.

فهرست
سازمان مهاجرتی الوند
ارسال از طریق Whatsapp